14. 9. 2008

Sokol Sobiňov - Spartak Ransko 1:1 (0:1)

Branka: Dvořák D.

Sestava: Žák J, Málek T, Kafka R, Mitáček P, Novosad P,Dohnal T , Ročárek J, Dvořák D, Ročárek M (Říha M.), Janáček J, Janáček M.

6. kolo nás zavedlo na půdu nevyzpytatelného soupeře, který v minulé sezóně potrápil několik favotitů, proto jsme do utkání nastupovali s respektem a předsevzetím, hrát především ze zabezpečené obrany. Domácí postrádali v útoku Z. Němce, do naší sestavy se naopak vrátili Málek, Novosad a Janáček M. Od začátku utkání jsme měli jasně navrch a dá se říct, že se hrálo na jednu branku. Domácí se v útočné fázi, kromě jedné střely ze střední vzdálenosti a jednoho osobního souboje v šestnáctce, po kterém se zřejmě oprávněně dožadovali penalty, nedostali téměř k ničemu. Kafka s Mitáčkem dobře drželi střed hřiště a dirigovali celou branu. Při bránění standardních situacích dobře vypomáhal Ročárek J. Na druhé straně mohli diváci sledovat "festival promarněných šancí" V 5. minutě prostrčil z levé strany Novosad míč na hranici malého vápna, ale Janáček J. trefil jen ruku domácího gólmana. Hlavička Janáčka M. po rohovém kopu skončila pouze na břevně a pohotová střela Mitáčka zase na tyči. Útočné duo bratří Janáčků hrálo s chutí a nasazením, ale žádná ze slibných akcí bohužel gólem neskončila. Teč Janáčka M. po autovém vhazování vyhlavičkoval na brankové čáře domácí obránce, stejně jako hlavičku Novosada po rohovém kopu, která postrádala důraz. A tak se prosadil až Dvořák, který šel důrazně za míčem. Domácí obránce zahrál vysokou nohou, rozhočí nechal hru plynout, Dvořák souboj dohrál a z nepřehledné situace dostal vybojovaný míč do sítě domácích. Převaha hostí nadále trvala, domácím dělaly problémy především vysoké balóny do šetnástky, ale žádný z dalších momentů v 1. poločase neměl gólovou tečku. Když i Ročárkova technická střela minula o kousek branku, šlo se do kabin za stavu 0:1. Druhý poločas přinesl úplně jiný obraz hry. Domácí se dostávali více do hry a zvýšily útočnou aktivitu, přesto se do žádné velké šance nedostali. Naopak na druhé straně mohli trestat hosté. Po rychlé kombinaci na 3 doteky Janáček J. - Ročárek J. - Dohnal, mířil poslední jmenovaný vedle. Narážečka Dvořáka s Janáčkem M. skončila také střelou těsně mimo vzdálenější tyč. Domácí se snažili zvýšit tlak a s výraznou podporou rozhodčího ve sporných situacích se jim to dařilo a někteří z hostů se začali víc věnovat diskutování než hře. Přesto jsme se i nadále dostávali do slibných příležitostí. Při jedné z nich se Janáček J. dostával středem hřiště před soupeřovu branku. Neunesl však neustálé okopávání domácího obránce, ohnal se po něm nohou a po červené kartě šel předčasně do sprch. Toto oslabení v útočné fázi bylo na hřišti okamžitě znát, přesto jsme domácí branku ještě ohrozili, ale teč Janáčka M. při jedné z akcí skončila opět jen na tyči.. Poměr sil se nevyrovnal, ani když domácí hráč poslal T. Dohnala po strkanici rukama nekompromisně mezi diváky. V 80. minutě si domácí útočník naběhl na centrovaný balón , těsně před Žákem změnil jeho směr do Ranecké branky a bylo srovnáno (1:1). Hosté se ještě snažili zvrátit výsledek zpět na svoji stranu, ale v početní nevýhodě se to dařilo jen těžko. Naopak 88. minutě byl nejprve faulován Dvořák, ale poté on sám viděl nepochopitelně žlutou kartu, což ho rozčílilo tak, že poslal sudího do "patřičných mezí" a hosté ve druhém zápase ze tří dohrávali o devíti. Těsně poté rozhodčí zápas raději ukončil a obě mužstva se rozešla s rovnou dělbou bodů. Vzhledem k průběhu utkání nutno říct, že pro nás je to ztráta. Po delší době jsme hráli dobrý fotbal, s chutí a nasazením, ale k čemu nám to všechno je, když se vlastní nedisciplinovaností sami připravíme o body!!! 4 vyloučení za 3 zápasy už nutí k zamyšlení...